preloader

روزنامه رسمی

روزنامه رسمی جزو منابع معتبر برای اطلاع رسانی در مورد ثبت‌ شرکت‌هاست

مطابق با قانون جمهوری اسلامی تعیین شده است که کلیه شرکت‌ها و مجموعه‌های تجاری و غیر تجاری پس از انجام مراحل ثبت شرکت یک ماه زمان دارند که اطلاعات لازم در مورد ثبت شرکت خود اعم از نام و برند تجاری یا غیر  تجاری، زمینه فعالیت، قوانین و مقرارت و… را به اطلاع عموم برسانند. یکی از راه‌های تعیین شده در قانون برای اطلاع رسانی، چاپ آگهی در روزنامه رسمی یا روزنامه‌های کثیرالانتشار است.

در روزنامه رسمی کشور بخشی قرار دارد که مرتبط با ثبت شرکت‌های مختلف است. جالب است بدانید که برای تسهیل روند اطلاع‌رسانی، اداره ثبت اسناد و املاک با دفتر روزنامه رسمی کشور قراردادی امضا کرده است که مطابق با این قرارداد، سازمان ثبت اسناد و املاک به محض ثبت یک شرکت یا مجموعه تجاری یا غیر تجاری، اطلاعات آن را به این روزنامه ارسال می‌کند و روزنامه نیز مطابق با اطلاعات ارسال شده، بخشی از روزنامه را به چاپ اطلاعات شرکت‌های ثبت شده اختصاص می‌دهد. کارفرمایان و مدیران شرکت‌ها نیز می‌توانند روند چاپ آگهی و اطلاعات موجود در آن را به صورت اینترنتی پیگیری کنند. از آن‌جایی که برای ثبت آگهی نیازی به حضور کارفرما وجود ندارد، این روند برای آن‌ها آسان‌تر شده و با استقبال زیادی همراه بوده است.

وظایف و اختیارات روزنامه رسمی کشور به شرح زیر است :

  • اطلاع رسانی در مورد ثبت یا انحلال کلیه شرکت‌های تجاری و غیر تجاری که به صورت حقوقی و قانونی از سوی شرکت ثبت اسناد و املاک به ثبت رسیده است.
  • اطلاع رسانی در مورد تمامی آگهی‌های ارائه شده در قانون و اعلام شده توسط دستگاه قضا.
  • اطلاع رسانی در مورد کلیه قواعد و قوانین ثبت شرکت و ثبت علائم تجاری ارائه شده توسط سازمان‌های مربوطه
  • انتشار خلاصه‌نامه‌هاو آگهی‌های مرتبط با شرکت‌های داخلی و خارجی ثبت شده در اداره ثبت اسناد و املاک

با توجه به راهنمایی‌های ارائه شده از سوی شرکتی که در زمینه ثبت شرکتتان با آن قرارداد بسته‌اید، می‌توانید از آگهی‌های روزنامه رسمی برای توسعه تجارت خود نهایت استفاده را ببرید.

چرا ثبت شرکت را در روزنامه رسمی انجام دهیم ؟

اطلاع‌رسانی‌ها و آگهی‌های مختلف در روزنامه رسمی چاپ می‌شوند .

پیش از هر چیز با توجه به آن‌چه در قسمت قبل بیان کردیم، اطلاع رسانی عمومی در مورد ثبت برای شرکت‌های مختلف تجاری و غیر تجاری الزامی است. از طرف دیگر این موضوع مزایای بسیاری برای شما به دنبال دارد.

ثبت شرکت در روزنامه رسمی می‌تواند اولین تبلیغات برای شما باشد که افراد با شرکت و برند شما آشنا شوند.

ثبت شرکت شما در روزنامه رسمی به همکارانتان اطلاع می‌دهد که برند و شرکت به نام شما ثبت شده است و می‌فهمند که نباید از شرکتی با علائم تجاری مشابه با شما استفاده کنند.

شرکت‌ها را نیز می‌توان از طریق همین روزنامه به صورت عمومی اطلاع رسانی کرد.

چاپ اطلاعیه‌های مهم شرکت‌های مختلف اعم از دعوت هیئت بستانکاران در زمان انحلال شرکت در این روزنامه امکان پذیر است.

با وجود این که راه‌های زیادی برای اطلاع رسانی عمومی در مورد فعالیت‌های مختلف شرکت‌ها وجود دارد؛ اما همچنان روزنامه رسمی کشور یکی از موثق‌ترین منابعی است که افراد به آن مراجعه می‌کنند. به همین دلیل توصیه می‌شود آگهی‌‌های مهم در رابطه با ثبت شرکت خود را حتما در این روزنامه چاپ کنید، حتی اگر اجبار قانونی وجود نداشته باشد

برای ثبت شرکت در روزنامه رسمی باید چه اقداماتی انجام دهیم ؟

ثبت اطلاعات در سایت روزنامه رسمی کشور تنها راه ثبت آگهی در این روزنامه است. همانطور که گفته شد، هنگام انجام پروسه ثبت شرکت در اداره اسناد و املاک به صورت خودکار آگهی از سوی این اداره به این روزنامه ارائه می‌شود و ثبت شرکت شما در این روزنامه اطلاع رسانی می‌شود.

نکته‌ای که در این باره حائز اهمیت است، این است که شما تنها یک بار اجازه ثبت یک آگهی را خواهید داشت و امکان ویرایش آن وجود ندارد. به همین دلیل باید در ارائه اطلاعات لازم توجه کافی را داشته باشید. در ضمن مدارکی برای ثبت آگهی نیاز است که باید آن‌ها را ارائه دهید.

با توجه به نکته‌ی ذکر شده توصیه می‌شود در صورتی که تجربه کافی در زمینه ارائه آگهی برای ثبت شرکت در روزنامه رسمی را نداری…

برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.